Makijaż permanentny czasami stawiany jest w jednym szeregu z zabiegami takimi jak chociażby depilacja woskiem, które dają wspaniałe efekty, ale nie oferują idealnego komfortu. Pomimo pewnej niewygody, makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym, ale warto zadbać o kilka kwestii.

Przed zabiegiem

Makijaż permanentny działa inwazyjnie na skórę i tkanki pod nią, więc konieczne jest zadbanie na co najmniej 24 godziny przed nim, by nie przyjmować kawy, mocnej herbaty, alkoholu ani żadnych innych używek. Skóra nie powinna być w żaden sposób podrażniona i nie może być na niej makijażu. Trzeba powstrzymać się od korzystania z solarium.

Szczególne wymagania pojawiają się w stosunku okolic ust. Opryszczka i makijaż permanentny to bardzo niekorzystne połączenie, więc wszelkie aktywne wykwity zupełnie dyskwalifikują. Żeby mieć pewność, że nic się nie pojawi, konieczne jest stosowanie środków na opryszczkę przez około 5 dni przed rozpoczęciem nakładania makijażu. Zaleca się to każdej osobie, ponieważ większość z nas jest nosicielami wirusa.

Gdzie wykonać zabieg?

Jeśli chcesz wykonać zabieg makijażu permanentnego sprawdź ofertę – makijaż permanentny w Gliwicach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *